تابلو vms دیاکو

تابلو vms به تابلو های خبری یا پیام رسان معروف است که ساختاری شبیه به تابلوروان دارد که در ابعاد بزرگ برای اطلاع رسانی عمومی نصب می شود.

 

کاربرد تابلو vms

تابلوهای  vms در اماکن شلوغ و پر تردد و در معابر عمومی برروی سازه های شهری نصب می شوند تا مورد دید عموم قراربگیرد و وظیفه اطلاع رسانی دارند. کاربرد تابلوهای پیام رسال را همه ی ما در جاده ها برای راهبرد های ترافیکی مشاهده کرده ایم.

این تابلو ها با توجه به کابرد های مختلفی که دارند در مکان های خاص  ومکان های عمومی مثل جاده ها و بزرگ راه ها و خیابان ها استفاده می شود تا راهنمایی لازم را به رانندگان یا مخاطبان خود دهند.

امکانات تابلو vms

نمایش انواع متن و نوشته و پیام های متنوع

نمایش ساعت و تاریخ شمسی و قمری

نمایش دما،رطوبت،آلودگی وغیره

نمایش تصاویر گرافیکی

نمایش اوقات شرعی

و امکانات مختلف دیگر

 


 

¦اجزای تشکیل دهنده تابلوهای پیام رسان:

• ماژول  ال ای دی تابلو vms

با توجه به اینکه تابلو های پیام رسان در فضای باز نصب می شوند کیفیت ماژول های ال ای دی در موثر بودن تابلو vms بسیار مهم است و باید به شدت نور، فاصله پیکسلی و مقاومت ماژول در برابر عوامل جوی  بسیار توجه کرد تا در طولانی مدت تابلو دچار مشکل نشود و پیام آن در نور روز به خوبی قابل دید باشد.

• پاورسوئیچینگ تابلو vms

معمولا دسترسی به تابلو های vms به راحتی امکان پذیر نیست پس باید برای انتخاب قطعات وسواس زیادی به خرج داد. پاور سوئیچنگ یکی از قطعاتی است که باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشد است و بتواند با راندمان بسیار بالا و تولید حرارت بسیار پایین در طولانی مدت برق تابلو را تامین کند و دچار مشکل نشود. چون اگر پاور معیوب شود قسمتی از تابلو خاموش خواهد شد و پیام نمایش داده شده توسط تابلو کامل نخواهد بود.

• کارت کنترل تابلو vms

بیشترین کاربرد تابلو vms برای نمایش متن است پس نیاز به بالابودن کیفیت صفحه نمایش همچنین فریم ریت تصویر بالا نیست اما درمقابل نیاز به کارت کنترلی داریم که بتواند عوامل جوی مانند دما، رطوبت، آلودگی و غیره را دریافت و آنها را نمایش دهد. از دیگر امکانات کارت کنترل تابلو vms می توان به بر قراری ارتباط مطمئن با مرکز کنترل نمایشگر از طریق بستر های مختلف مانند اینترنت یا ارتباط رادیویی اشاره کرد .

• برد ارتباط با مرکز کنترل

در تابلو های vms  قبل ازسال پیام ها برای نمایش روی تابلو اطلاعات وارد برد کنترل واسط بین مرکز کنترل و تابلو vms ارسال می شود ، اطلاعات ورودی پس از بررسی و تایید از سوی مرکز کنترل بر روی نمایشگر نمایش داده می شود.

• دوربین کنترل نمایشگر 

کنترل تابلو های پیام رسان از فواصل دور و از طریق مرکز کنترل انجام می شود. به همین خاطر معمولا بر روی این تابلو ها یک دوربین نصب میشود و تصویر آن برای مرکز کنترل ارسال میشود تا بتوانند عملکرد نمایشگر را هر زمان که نیاز بود مشاهده کنند و در صورت بروز مشکل نمایشگر را خاموش کنند.

• سازه مورد نیاز برای نصب تابلو vms

یکی از مهم ترین فاکتورها برای بالا بردن کیفیت تابلو vms سازه ای است که تابلو بر روی آن نصب می شود.این سازه باید بسیار مقاوم باشد و  زاویه دید خوبی داشته باشد تا جلب توجه لازم انجام شود، همچینین ارتفاع آن باید طبق قوانین حمل و نقل جاده ای باشد تا دچار حوادث رانندگی نشود .

• سیستم خنک کننده

تابلو vms هم مانند هر تابلو و وسیله ای الکترونیکی بعد از روشن شدن ومدتی کارکردن گرما تولید می کند که اگر این گرما دفع نشود در طولانی مدت تابلوvms  دچار آسیب های جبران ناپذیری خواهد شد، برای دفع گرما نیاز به سیستم خنک کننده هوشمند می باشد که بتواند شرایط دمایی مطلوبی برای تابلو فراهم کند . بهترین راهکار برای دفع حرارت استفاده از فن تهویه و اسپیلیت می باشد.

  

تفاوت های تابلو vms باویدیو مپینگ چیست؟
کسب اطلاعات بیشتر به صفحه ویدیو مپینگ مراجعه کنید .


 

 

ساخت و اجرا ی تابلو vms چگونه است؟

از آنجا که این مدل تابلو ها در اماکن شلوغ و پر تردد نصب و بهره برداری می شوند باید نصب و اجرای آنها با ضریب اطمینان بسیار بالا انجام شود. نصب و راه اندازی این تابلو ها نیازمند تخصص و تجربه بالا می باشد و باید تمام موارد و عملیات اجرایی بصورت علمی و مهندس مورد بررسی قرار بگیرند و بعد از دریافت تاییده فنی نسبت به نصب آنها اقدام نمود.

 

 

برای نصب تابلو vms نیاز به مجوز است ؟

بله، پس از ساخت تابلو vms برای اجرای آنها نمی توانید سر خود اقدام کنید . برای نصب تابلو vms نیاز به کسب مجوز هایی هست که مهم ترین آن، مجوز راهور برای بستن مسیر رفت و آمد برای نصب میباشد

 

برای ساخت تابلوvms نیاز به تخصص ویژه و تجربه است چرا که این  تابلو ها باید با دقت و تخصصی طراحی شوند و بهترین ابعاد مناسب با درنظر گرفتن سازه انتخاب شود. گروه صنعتی دیاکو با داشتن بیش از11 سال تجربه در ساخت انواع نمایشگرهای Led ، توانایی تولید و نصب انواع تابلو vms با امکانات مختلف را در سراسر ایران دارد ، برای مشاوره و کسب اطلاعات دقیق تر راجب به تابلو های vms میتوانید با کارشناسان دیاکو ارتباط برقرار کنید .

گفتگوی آنلاین
شروع گفتگو
خب ما در خدمتیم، چه سوالی دارید؟